قوانین و مقررات سایت، درست مانند قوانین و مقررات جوامع به بهبود تعاملات در دنیای مجازی کمک می‌کنند. این قوانین و مقررات باعث می‌شوند تجارت به صورتی درست و اصولی انجام شود و اعتماد مشتریان بهتر جلب شود.

ضمن این که رعایت قوانین وب سایت موجب شفاف سازی حقوق و تضمین عمل به تعهدات طرفین است.

این قوانین در واقع شرایطی هستند که پیش از دسترسی به سایت و یا قسمت هایی از آن به کاربر نمایش داده می‌شود و کاربران باید پیش از ورود به سایت با آن ها موافقت کنند.

جلوگیری از سو استفاده از وبسایت :

یکی از مواردی که در قسمت قوانین و مقررات وب سایت نوشته می‌شود نحوه استفاده کردن از آن است که به طور مثال کاربران را از نوشتن نظرات توهین آمیز منع می‌کند و به آنان این اخطار را می‌دهد که در صورت درج نظرات غیر محترمانه نظر آنان حذف خواهد شد. همچنین در قسمت قوانین و مقررات کاربران ضرورت اطلاعاتی که از آن ها خواسته می‌شود را خواهند فهمید.

اعلام مالکیت تمام بر وب‌سایت :

در قوانین و مقرراتی که روی سایت درج می‌شوند می‌توانید کاربران و مخاطبان وب سایتتان را از مالکیت وب سایت آگاه کنید تا قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مالکیت معنوی را رعایت نمایند.

اعمال قدرت در مورد نقض کنندگان قوانین :

وقتی قوانین واضح و شفافی درباره نحوه استفاده از وب سایت و حقوق وب سایت وجود داشته باشد، می‌توان در مورد ناقضین قوانین اعمال قدرت کرد. به این صورت که حساب کاربری آن ها را مسدود نمود و امکان دسترسی کاربر متخلف به محتوا را از بین برد.

به جز این مورد، بیان واضح قوانین و شفاف سازی مقررات برای کاربران تا حد خوبی مانع سوء استفاده آنان از وب سایت می‌شود.